"Jagodziaki" wspominają rajd

3 październik 2016
Kategoria Aktualności
3 października 2016, Komentarze Możliwość komentowania “Jagodziaki” wspominają rajd została wyłączona

XXXI RAJD PIESZY IM. M. KONOPNICKIEJ

BRONÓW – PODDĘBICE 2016

 

         Dnia 27 września 2016 r. zorganizowany został XXXI Rajd Pieszy Szlakiem im. M. Konopnickiej. Rajd obejmował trasę z Bronowa do Poddębic. Jego uczestnikami byli uczniowie klas IV-VI szkoły podstawowej oraz gimnazjaliści i uczniowie szkół średnich. Na trasie rajdu przygotowane były punkty kontrolne z zadaniami dla uczestników. Należało wykazać się między innymi znajomością historii powiatu poddębickiego, wiedzą przyrodniczą czy sprawnością ruchową. Meta rajdu znajdowała się w parku w Poddębicach. Czekał tam na wszystkich ciepły posiłek i deser. Na zakończenie podsumowano wyniki  realizacji zadań przez poszczególne grupy oraz ogłoszono zwycięzcę rajdu. W kategorii klas IV- VI wygrała drużyna „Jagodziaki” czyli uczniowie klasy V b Szkoły Podstawowej im. Lotników Polskich w Poddębicach z wychowawczynią panią Małgorzatą Kowalczyk oraz opiekunami – panią Iwoną Łuczak i panią Anną Pabich. Miła atmosfera oraz sprzyjająca, słoneczna pogoda sprawiły, że rajd wszystkim się podobał.

Mateusz Szczepaniak, kl. V b

 

We wtorek 27-go września 2016 r., nasza klasa wzięła udział w rajdzie im. Marii Konopnickiej, z Bronowa do Poddębic. Wystartowało kilka drużyn ze szkół podstawowych (klasy III – VI), gimnazjów i liceum.  Cały rajd to trasa ok. 15 km, wiodąca przez pola, łąki i lasy. Nasza drużyna czyli – „JAGODZIAKI” z wielkim zapałem przystąpiła do rajdu. Na szlaku spotykaliśmy punkty, przy których trzeba było wykazać się wiedzą na różne tematy. Trochę się baliśmy, ale postanowiliśmy grać ostro i brać najtrudniejsze pytania za trzy punkty. Dzięki dobremu przygotowaniu  naszej drużyny i ogromnej wiedzy pani Małgosi, przy każdym podejściu zgarnialiśmy maksymalną liczbę punktów. Zaliczyliśmy tylko jedną wpadkę,na pytaniu z wiedzy o Powiecie Poddębickim. Udział w tych konkursach podobał mi się najbardziej. Pomimo trudności, było to bardzo ekscytujące, a zarazem szalenie zabawne doświadczenie . Na mecie w Ogrodzie Zmysłów w Poddębicach , ukoronowaniem naszych wysiłków było zdobycie I miejsca . „JAGODZIAKI” oszalały ze szczęścia!!! Było  SUPER, a w przyszłym roku, też chciałbym wziąć udział w tym rajdzie.

Janek  Pabich Kl. V b

 ,,Nasza wielka wygrana”

        W dniu 27.09.2016 r. odbył się XXXI Rajd Pieszy im. Marii Konopnickiej. Uczestniczyli w nim uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych z powiatu poddębickiego. Zbiórka odbyła się o 8.15 na boisku szkolnym przy SP nr 1 im. Lotników Polskich w Poddębicach. Wszyscy zostali zawiezieni do Bronowa autokarami. Tam odbyło się losowanie numerków. Potem zwiedziliśmy Muzeum Marii Konopnickiej. Następnie ruszyliśmy na trasę rajdu.  Nasza klasa liczyła w tym dniu 23 uczniów i wystartowała pod nazwą „Jagodziaki”.Towarzyszyły nam: p.Małgorzata Kowalczyk – wychowawczyni, p. Iwona Łuczak i p. Anna Pabich.  Pytania, na które odpowiadaliśmy dotyczyły: Pierwszej pomocy przedmedycznej, pisarki Marii Konopnickiej, historii Polski, Powiatu Poddębickiego, rodzaju liści, Parków Narodowych, odgłosów ptaków i znaków drogowych. Oprócz wiedzy, musieliśmy się wykazać również sprawnością ruchową (skok w dal). Trasa wynosiła około 12 km. Szliśmy przez pola, lasy, wsie. Końcowy punkt trasy znajdował się w Parku Zmysłów w Poddębicach.  Na mecie otrzymaliśmy posiłek i  czekaliśmy na werdykt. Naagle usłyszeliśmy, że ogłaszane są wyniki. Emocje były wielkie. Nasza klasa zajęła I miejsce. Dostaliśmy dyplom i puchar. Wszyscy byliśmy bardzo szczęśliwi.

Opracowały:  Kornelia Klimkowska Ewelina  Mikołajczyk.

 

Galeria

Komentarze zablokowane.