Innowacja pedagogiczna "W świecie wartości"

16 Czerwiec 2019
Kategoria Aktualności
16 czerwca 2019, Komentarze Możliwość komentowania Innowacja pedagogiczna “W świecie wartości” została wyłączona

INNOWACJA PEDAGOGICZNA „W ŚWIECIE WARTOŚCI”
Polska szkoła potrzebuje innowatorów – nauczycieli z pasją, partnerów w relacjach, mentorów zachęcających i wspomagających uczniów w rozwoju, autentycznych autorytetów, którzy czują, że mogą być prekursorami zmian. Kreatywność to proces generowania oryginalnych pomysłów, które mają wartość. Innowacja natomiast to wprowadzenie nowych pomysłów w życie. Spośród różnych wartości wybrane zostały te, które należało przybliżyć w pierwszej kolejności. Były to: szacunek, prawda, odpowiedzialność, zdolność do dawania i brania miłości, szczęście.

Innowacja skierowana była do uczniów kl. VI- VII Szkoły Podstawowej nr 1 im. Lotników Polskich w Poddębicach. Była to innowacja programowa, wdrażana od lutego do maja 2019r. W ramach działań uczniowie odwiedzili instytucje funkcjonujące w naszym środowisku lokalnym: Sąd Rejonowy, Urząd Miasta i Gminy w Poddębicach, Kościół pw. św. Katarzyny w Poddębicach – w których poszczególne wartości odnajdują szczególne znaczenie. Rozmawiali z mieszkańcami naszego miasta w ramach sondy ulicznej. Dzielili się doświadczeniami na zajęciach wychowawczych w klasach. W przyszłości innowacja zostanie powtórnie przeprowadzona, zgodnie z potrzebami szkoły i uczniów.

Pomysłodawca i koordynator innowacji

Dariusz Piaseczny

 

Komentarze zablokowane.