I Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego w naszej szkole

7 Maj 2019
Kategoria Aktualności, Konkursy
7 maja 2019, Komentarze Możliwość komentowania I Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego w naszej szkole została wyłączona

Dnia 4 kwietnia, z inicjatywy naszych anglistek, w Szkole Podstawowej nr 1 im. Lotników Polskich w Poddębicach odbył się I Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego dla klas VII i VIII. Wzięło w nim udział 42 uczestników z 9 szkół podstawowych z terenu powiatu: Bałdrzychowa, Domaniewa, Niemysłowa, Pęczniewa z filią w Brzegu, Poddębic, Porczyn, Uniejowa, Wartkowic i Zygier. Uczniowie przez 60 minut musieli mierzyć się z testem leksykalno-gramatycznym. W komisji konkursowej zasiedli nauczyciele języka angielskiego, którzy towarzyszyli swoim uczniom.

Ze względu na wysoki poziom trudności testu oraz minimalną różnicę w uzyskanej punktacji komisja przyznała miejsca ex aequo:

 

I miejsce – Kuba Kałużniak, SP Poddębice, kl. VII

I miejsce – Juliusz Tymiński, SP Poddębice, kl. VIII

I miejsce – Joanna Wilk, SP Poddębice, kl. VIII

II miejsce – Daria Maciejewska, SP Bałdrzychów, kl. VII

II miejsce – Nina Leśniak, SP Poddębice, kl. VIII

II miejsce – Zuzanna Ircha, SP Wartkowice, kl. VIII

III miejsce – Mateusz Burski, SP Poddębice, kl. VIII

III miejsce – Olga Wincenciak, SP Uniejów, kl. VIII

III miejsce – Oliwia Szymczak, SP Domaniew, kl. VIII

 

Komisja wyróżniła również kilkoro uczniów, przyznając tytuł laureata konkursu. Wyróżnieni uczniowie to:

Roksana Brzezińska, SP Poddębice, kl. VIII

Kamil Grzelak, SP Poddębice, kl. VIII

Łucja Kowalczyk, SP Poddębice, kl. VIII

Martyna Kowalczyk, SP Uniejów, kl. VIII

Zuzanna Kruszyńska, SP Pęczniew, kl. VIII

Bartłomiej Witaszczyk, SP Niemysłów, kl. VIII

Nauczyciele języka angielskiego ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Lotników Polskich w Poddębicach dziękuję wszystkim uczniom za udział, nauczycielom za trud włożony w przygotowanie uczniów oraz pracę w komisji. Jednocześnie mają nadzieję, że konkurs na stałe wejdzie do kalendarza wydarzeń szkolnych w powiecie.

Barbara Matusiak

Komentarze zablokowane.