Dzień Ziemi - akcja Samorządu Uczniowskiego

25 kwiecień 2022
25 kwietnia 2022, Komentarze Możliwość komentowania Dzień Ziemi – akcja Samorządu Uczniowskiego została wyłączona

22 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Dzień Ziemi. Uczniowie naszej szkoły również  o nim pamiętali, o czym świadczy okolicznościowa dekoracja na łączniku.

Z tej okazji uczestniczyli w zajęciach pt. „Woda – źródło życia”. Przekonali się o tym, że wodę należy oszczędzać i nauczyli się, w jaki sposób  można to robić. Dowiedzieli się, co to jest recykling i jakie przynosi korzyści. Przygotowali również plakaty, które zachęcały do działań proekologicznych. Samorząd Uczniowski tego dnia pilnował, by wszystkie kurki w łazienkach były dokręcone, a zbyteczne oświetlenie pogaszone. Przeprowadził też kontrolę obuwia na zmianę.

Gdy wiedza teoretyczna została odświeżona, nie pozostaje nic innego jak zacząć z niej korzystać i pamiętać o naszej Planecie każdego dnia.