Dzień Ziemi 2016

4 maj 2016
Kategoria Aktualności
4 maja 2016, Komentarze Możliwość komentowania Dzień Ziemi 2016 została wyłączona

22 kwietnia to od 2010 roku święto naszej planety – Ziemi. Razem z milionami ludzi na całym świecie podejmujemy szereg działań dla poprawy stanu środowiska naturalnego. Od wielu lat organizujemy akcje sprzątania, sadzimy zieleń, zbieramy surowce wtórne. Organizujemy też imprezy ekologiczne dla uczniów i rodziców, wskazując wzorce właściwego postępowania.

W tym roku obchody Dnia Ziemi w naszej szkole zostały przygotowane przez uczniów klas IIc i Vb. Zaprezentowane inscenizacje dały szereg rad odnośnie do sposobów pomocy Matce Ziemi. Uzdrowiona Ziemia i urocze przedstawienie ekoludków dały okazję do przemyśleń nad tym, co dzieje się każdego dnia w środowisku.

Podczas imprezy ekologicznej zostały wręczone nagrody za konkurs „Bateria zużyta – wiem co zrobić”. Organizatorem konkursu był Urząd Miasta Poddębice. Laureatami zostali uczniowie naszej szkoły, szkół z terenu gminy Poddębice i z poddębickiego gimnazjum. Nagrody odebrali między innymi: Estera Krajewska, Zofia Dębiec, Hubert Kowalczyk, Jakub Warpas i Witold Maniak.

Gratulujemy!

Klub Młodego Ekologa

 

Galeria

Komentarze zablokowane.