DZIEŃ WODY W ŚWIETLICY SZKOLNEJ

25 Marzec 2018
25 marca 2018, Komentarze Możliwość komentowania DZIEŃ WODY W ŚWIETLICY SZKOLNEJ została wyłączona

Światowy Dzień Wody obchodzony jest od 1993 roku. Aktywnie uczestniczymy również i my. Z okazji tak ważnego święta w naszej świetlicy zorganizowaliśmy zajęcia, które miały na celu uświadomić dzieciom jak wielką rolę odgrywa woda w naszym życiu i jak wielkie zagrożenie niesie za sobą jej brak. Na początku naszego spotkania dzieci otrzymały tajemniczy list od Kropelki, która opowiedziała nam trochę o sobie. Dzieci dowiedziały się dlaczego Ziemię nazywamy niebieską planetą. Następnie każde dziecko otrzymało kubeczek z wodą i omówiliśmy właściwości wody i schemat obiegu wody
w przyrodzie. Szukaliśmy odpowiedzi dlaczego woda jest nam niezbędna do życia, wykonywaliśmy eksperyment.  Szukaliśmy pomysłów jak prawidłowo powinniśmy korzystać z jej zasobów oraz jak postępować aby zmniejszyć jej zużycie podczas wykonywania codziennych czynności. Śwetliczaki dowiedzieliśmy się, że Wody pitnej brakuje setkom milionów ludzi na całym świecie. Na koniec odśpiewaliśmy piosenkę pt. „Kropelka za kropelką” i wykonaliśmy prace plastyczną – „Kropelki czystej wody”. Światowy Dzień Wody to dobry moment, by przypomnieć dzieciom, że każdą kroplę wodę trzeba szanować!

Komentarze zablokowane.