DZIEŃ ORIGAMI w świetlicy szkolnej

26 październik 2022
26 października 2022, Komentarze Możliwość komentowania DZIEŃ ORIGAMI w świetlicy szkolnej została wyłączona

24 października 2022 r. obchodziliśmy w świetlicy szkolnej Światowy Dzień Origami.

Origami to sztuka składania papieru, pochodząca z Dalekiego Wschodu ucząca w jaki sposób ze składanej kartki papieru, bez przecinania jej czy klejenia można stworzyć różne kształty zwierząt, kwiaty czy inne ozdoby.

Dzieci zapoznały się z historią powstania ORIGAMI. Dowiedziały się, że jej nazwa pochodzi od dwóch słów ORI – składać, zginać i KAMI  – papier.

Dzieci z bardzo  dużym zainteresowaniem uczyły się składania papieru, dzięki czemu powstały różne papierowe „cuda”.

Uczniowie doskonale się bawili dekorując swoje prace z origami.

Na zajęciach panowała twórcza i radosna atmosfera. Prace naszych świetliczaków można podziwiać na zamieszczonych zdjęciach.

Opracowała: Sławomira Agata Stasiakiewicz