DZIEŃ NA NIEBIESKO!

1 Kwiecień 2021
Kategoria Aktualności
1 kwietnia 2021, Komentarze Możliwość komentowania DZIEŃ NA NIEBIESKO! została wyłączona

Kochani!

 Zapraszamy do włączenia się w akcję

DZIEŃ NA NIEBIESKO!

2 kwietnia – czyli w piątek

Ubierzcie coś niebieskiego lub jak wolicie

namalujcie coś na niebiesko…

Miłej zabawy!

 

Niebieski jest kolorem autyzmu, jest również symbolem godności, mądrości, przyjaźni i spokoju, ale także kreatywności i inspiracji.

 

Co to jest autyzm?

 

Autyzm to odmienny od typowego sposób rozwoju człowieka, objawiający się różnicami w sposobie komunikacji, nawiązywania relacji, wyrażania emocji, uczenia się oraz różnorodnym schematem zachowań. Każda osoba z autyzmem jest indywidualnością, a wymienione wcześniej cechy mogą występować w różnym natężeniu. Dotyczy wielu obszarów funkcjonowania dziecka  i sprawia, że osoby nim dotknięte rozwijają się inaczej. Autyzm jest obecnie diagnozowany w Polsce u 1 na 100 dzieci.

W naszej szkole mamy takich uczniów, stwarzamy im warunki do nauki, na miarę ich możliwości i wspieramy ich w rozwoju.

Komentarze zablokowane.