Dzień Babci i Dziadka

20 Styczeń 2021
Kategoria Aktualności
20 stycznia 2021, Komentarze Możliwość komentowania Dzień Babci i Dziadka została wyłączona

Dzień Babci i Dzień Dziadka to święta o stosunkowo krótkiej historii. Pomysł na święto poświęcone babciom pojawił się w 1964 r. w tygodniku “Kobieta i Życie”. W następnych latach pomysł był popularyzowany na łamach wielu lokalnych czasopism, aż do momentu, gdy obchody upowszechniły się w całej Polsce. Pomysł na obchodzenie Dnia Dziadka trafił do Polski prawdopodobnie ze Stanów Zjednoczonych w latach 80-tych XX w. Amerykanie nie rozdzielają Dnia Dziadka i Dnia Babci – święta połączone są u nich w jedne obchody, National Grandparents Day odbywające się we wrześniu.

Wszystkim Babciom i Dziadkom z okazji Ich święta życzymy: aby zawsze towarzyszyły Wam – zdrowie i pogoda ducha, a każdy dzień w roku wypełniony był uśmiechem, szczęściem, radością i miłością.

Samorząd Szkolny klas IV – VIII

 

 

Komentarze zablokowane.