Dlaczego warto czytać dzieciom?

22 kwiecień 2020
Kategoria Biblioteka
22 kwietnia 2020, Komentarze Możliwość komentowania Dlaczego warto czytać dzieciom? została wyłączona

Drodzy Rodzice!

Zachęcamy Was gorąco, do codziennego, głośnego czytania dzieciom lub z dziećmi – wystarczy 20 minut dziennie. Wspólne czytanie sprawia przyjemność i dzieciom i dorosłym. Pamiętajmy o korzyściach, które płyną z czytania dla dzieci.

10 powodów, dla których warto czytać dziecku książki

1. Czytanie książek zacieśnia więź uczuciową między rodzicami, a dzieckiem. Dziecko wsłuchane jest w głos rodzica, a bliski kontakt daje poczucie bezpieczeństwa.
  2. Książki rozwijają wyobraźnię dziecka.
  3. Słuchanie czytanych książek rozwija inteligencję dziecka, wzbogaca słownictwo, i zachęca do samodzielnej nauki i czytania.
  4. Książki wychowują.
  5. Książki wyrabiają wrażliwość. Niejedna książka poruszy nasze serca.
  6. Słuchanie książek odpręża i pozwala przyjemnie spędzić czas.
  7. Książki rozwijają pasje u dzieci.
  8. Czytanie książek przekazuje nam wiele informacji o dziecku.
  9. Książki porządkują dziecięcy świat. Dzięki bajkowym postaciom dziecku łatwiej jest zrozumieć codzienne sprawy.
  10. Książki podpowiadają, jak porozumieć się z rówieśnikami i rodzeństwem.

Pamietajcie!  Czytanie rozwija sferę poznawczo – intelektualną, rozwija pamięć i wyobraźnię, zapewnia zdrowy rozwój emocjonalny dziecka oraz zapobiega uzależnieniu od telewizji i komputerów.