Czy z Anią Shirley można się zaprzyjaźnić?

7 grudzień 2022
7 grudnia 2022, Komentarze Możliwość komentowania Czy z Anią Shirley można się zaprzyjaźnić? została wyłączona

Na takie pytanie próbowali odpowiedzieć uczniowie klas 5a i 5c po obejrzeniu przedstawienia pt. „Ania z Zielonego Wzgórza” w Teatrze Małym w Łodzi.

W czasie dyskusji na lekcji języka polskiego okazało się, że mają z Anią wiele wspólnego. Wszyscy marzą o tym, by mieć prawdziwego przyjaciela. Dziewczynki, podobnie jak bohaterka książki Lucy Maud Montgomery, chcą się modnie ubierać, a wielu uczniom zdarzają się jakieś duchowe rozterki i niezawinione kłopoty. Niektórzy, podobnie jak Ania, trochę za dużo mówią i trzeba ich ciągle upominać, a inni wpadają w otchłań rozpaczy. Tak więc dziewczynka stała się im bliska. Poza tym dostrzegli w niej sporo pozytywnych cech: szczerość, lojalność, dobre serce, prawdomówność, oddanie i poświęcenie, a także niespotykaną wrażliwość na potrzeby innych i piękno otaczającego ją krajobrazu.

Na koniec wszyscy uznali, że z Anią nie można się nudzić, dlatego każdy chętnie by się z nią zaprzyjaźnił.