„Czarodziejski Kufer” uchylił wieko po raz dwunasty…

20 kwiecień 2016
Kategoria Aktualności
20 kwietnia 2016, Komentarze Możliwość komentowania „Czarodziejski Kufer” uchylił wieko po raz dwunasty… została wyłączona

„Czarodziejski Kufer” uchylił wieko po raz dwunasty…

 

Powiatowy Przegląd Teatrzyków „Czarodziejski Kufer” zaczarował nas  20 kwietnia 2016r. już po raz dwunasty. Nad jego przebiegiem czuwała p.Bożena Piaseczna, pomysłodawczyni tej formy i p.Wioleta Rykowska. Jako prowadzący doskonale sprawdzili się Weronika Ratajczyk i Łukasz Niciński, uczniowie klasy VIb ze SP w Poddębicach.

Przedstawienia oceniali w tym roku: p. Karolina Gruchot – Krysiak – animatorka, trenerka Mażoretek z Poddębickiego Domu Kultury i Sportu w Poddębicach (przewodnicząca jury), p. Edyta Durka – dyrektor Powiatowej Biblioteki Publicznej w Poddębicach oraz p. Dariusz Ścibor – dyrektor Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Poddębicach.

Konkurs rozpoczęły krótkie warsztaty teatralne, które przeprowadziła p. Dyrektor Elżbieta Janaszkiewicz. Dzieci uważnie wysłuchały prelekcji nt. roli teatru, poznały historię masek, królujących od kilku lat na scenie podczas przeglądu oraz mogły wykazać się znajomością baśni, które znalazły się wśród elementów dekoracji.

W konkursie mogliśmy zobaczyć kilka bardzo interesujących przedstawień.

I miejsce ex aequo uzyskały spektakle: „Poczta” przygotowany przezgrupęze SP
w Niemysłowie (opiekun p. Anna Rokoszewska)i „Rzepka” przygotowany przez klasę IVa ze SP w Poddębicach  (opiekun: p. Bożena Piaseczna).

II miejsce wywalczyła „Anielska terapia”  w wykonaniu klasy IVb ze SP w Poddębicach(opiekun: p.Małgorzata Kowalczyk))

III miejsce zdobyła inscenizacja:„O biedzie, brzydkim kaczątku i pięknym dzbanie” przygotowana przez grupę ze SP z Zygier (opiekun p. Anna Bartczyk).

W przerwie obrad jury, uczestnicy mogli posłuchać interpretacji muzycznych, wykonywanych przez uczniów naszej szkoły.  Mogliśmy posłuchać gry Maksymiliana Pięgota i jego taty Jakuba, Cyntii Srogosz oraz Igora Bieniasa. Ten krótki występ wzbudził wiele pozytywnych emocji.

Sędziowie, oprócz I, II i III miejsca, przyznali także nagrody aktorskie: Julii Peraj
z kl. IVa ze SP w Poddębicachza kreację Babci w widowisku „Rzepka” oraz Klaudii Jarudze z kl. IVa ze SP w Poddębicach, która wcieliła się w rolę Kici w tymże spektaklu. Kolejne nagrody aktorskie trafiły do uczniów z kl. IV b za grę w spektaklu „Anielska terapia”. Tu jury wyróżniło: Alicję Burską za rolę nauczycielki, Orianę Stasiak za kreację Dziewczyny  oraz Mateusza Szczepaniaka za rolę Chłopaka – Kłamczucha. Nagrodę za najlepsze aktorstwo otrzymał także Mateusz Staszak ze SP w Zygrach za kreację Dzbana
w spektaklu „O biedzie, brzydkim kaczątku i pięknym dzbanie”  oraz uczennice ze SP
w Niemysłowie Magdalena Woźniak za rolę Pani z poczty i Paulina Kochanek za rolę Starszej Pani w przedstawieniu „Poczta”.

Nagrody za najciekawsze stroje sceniczne powędrowały do Mateusza Staszaka (SP
w Zygrach), Magdaleny Woźniak i Pauliny Kochanek ( SP w Niemysłowie), Julii Peraj, Weroniki Basińskiej i Szymona Kądzieli ( SP w Poddębicach).

Dyplomy, nagrody i podziękowania wręczali: p. Elżbieta Janaszkiewicz- zastępca dyrektora  SP w Poddębicach, członkowie jury oraz zaproszeni goście.

Dzieci cieszyły się ze wspaniałych nagród książkowych ufundowanych przez poddębickie instytucje: Bank Spółdzielczy, Starostwo Powiatowe oraz Urząd Miejski       w Poddębicach.

Szkoła  bardzo dziękuje Prezesowi Banku Spółdzielczego – p. Romanowi Janiszewskiemu , Staroście Poddębickiemu- p. Ryszardowi Rytterowi oraz Burmistrzowi Poddębic – p. Piotrowi Sęczkowskiemu za pomoc w organizacji przeglądu, gdyż bez ich zaangażowania konkurs ten nie miałby tak wspaniałej oprawy.

Gratulacje i serdeczne podziękowania składamy wszystkim młodym aktorom
i opiekunom grup teatralnych.

Zapraszamy za rok na XIII Powiatowy Przegląd Teatrzyków „Czarodziejski Kufer”.

   Wioleta Rykowska

Komentarze zablokowane.