#CodeWeek2019

29 październik 2019
29 października 2019, Komentarze Możliwość komentowania #CodeWeek2019 została wyłączona

Największe europejskie święto programowania za nami! W Europejskim Tygodniu Kodowania #CodeWeek2019  po raz drugi wzięli udział wszyscy uczniowie naszej szkoły. Programować może każdy – mali i ci trochę więksi! Europejski Tydzień Kodowania trwa… dwa tygodnie. Jego idea jest prosta: promocja nauki programowania oraz poszerzanie kompetencji z tego zakresu. W tych dniach nasi uczniowie programowali ze Stevem i Alexem z gry Minecraft. Pomagali bohaterom sprostać wyzwaniom układając dla nich kod. Inni z Elsą i Anną w Frozen tworzyli niesamowite lodowe wzory, tworząc piękne płatki śniegu i zimową krainę.

CodeWeek to nie tylko warsztaty z programowania. Europejski Tydzień Kodowania ma za zadanie również podnoszenie świadomości wszystkich użytkowników wirtualnej rzeczywistości. W ramach wydarzenia CodeWeek w naszej szkole, na lekcjach informatyki przeprowadzano dyskusje o tym, jak nowe technologie wpływają na nasze życie. Internet otwiera przed nami cały świat – ważne, aby korzystać z niego bezpiecznie!

Zespół Informatyków