Bezpieczni w sieci – spotkanie z policją

9 Luty 2019
9 lutego 2019, Komentarze Możliwość komentowania Bezpieczni w sieci – spotkanie z policją została wyłączona

W dniu 4 lutego, w ramach obchodów w naszej szkole Tygodnia Bezpiecznego Internetu, z uczniami klas VII-VIII spotkali się funkcjonariusze Powiatowej Komendy Policji w Poddębicach – st. sierż. Małgorzata Rzepecka i asp. szt. Grzegorz Śmiechowski
Internet to skarbnica wiedzy i informacji. Należy jednak pamiętać, że wykorzystywany w sposób niewłaściwy, może wyrządzić sporo krzywdy. Nękanie rówieśników, udostępnianie danych osobowych, dostęp do treści nieodpowiednich do wieku, to wszystko może za sobą nieść poważne konsekwencje. Aby zapobiec niepożądanym sytuacjom policjanci rozmawiali z uczniami o niebezpieczeństwach oraz skutkach wynikających z niewłaściwego wykorzystania Internetu.
Policjanci uświadamiali uczniom co to jest cyberprzemoc, wskazywali na różne niebezpieczeństwa i zagrożenia, jakie niesie ze sobą korzystanie z portali społecznościowych oraz kontaktowanie się w sieci z osobami nieznajomymi.
Poruszono także problemy związane z odpowiedzialnością karną nieletnich. Młodzi słuchacze chętnie uczestniczyli w dyskusji, zadawali pytania oraz z uwagą wysłuchali prawnych aspektów w zakresie przestępstw internetowych.

 

Komentarze zablokowane.