Bezpieczne ferie w świetlicy - spotkanie z przedstawicielem Komendy Powiatowej w Poddębicach

22 Styczeń 2018
22 stycznia 2018, Komentarze Możliwość komentowania Bezpieczne ferie w świetlicy – spotkanie z przedstawicielem Komendy Powiatowej w Poddębicach została wyłączona

Dbając o bezpieczeństwo naszych dzieci w czasie wolnym od zajęć dydaktycznych w dniu 18.01.2018 r. odbyło się na świetlicy szkolnej spotkanie profilaktyczno-edukacyjne w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo przez cały rok szkolny” z przedstawicielem Komendy Powiatowej w Poddębicach
z
 panią Małgorzatą Rzepecką.

Funkcjonariuszka na spotkaniu przypomniała nam o zagrożeniach czyhających na dzieci w trakcie ferii zimowych, które już za tydzień zaczynają się w naszym województwie. Na spotkanie zaprosiliśmy klasę VI b oraz laureatów konkursu plastycznego „Odblaskowo, Widocznie, Bezpiecznie”. Po uroczystym wręczeniu pamiątkowych dyplomów i nagród wspólnie omówiliśmy z dziećmi zasady bezpieczeństwa podczas uprawiania sportów zimowych i zabaw na świeżym powietrzu. Pani policjantka przestrzegała nas przed ślizganiem się na skutych lodem jeziorach, stawach i rzekach, a także przed zjeżdżaniem z górek znajdujących się blisko ruchliwych ulic. Uczniowie otrzymali wskazówki jak bezpiecznie bawić się na śniegu i jak zachować się na kuligu. Natomiast dzieci, które pozostają w domach zostali poinformowani o konieczności zamykania drzwi od wewnątrz i o zakazie wpuszczania osób nieznajomych. Poruszyliśmy również temat zagrożeń w Internecie. Pani policjantka przypomniała nam o konieczności noszenia odblasków!

A. Jaśczak

Komentarze zablokowane.