BEZ ZŁOŚCI MAMY WIĘCEJ RADOŚCI!

17 kwiecień 2020
Kategoria Świetlica
17 kwietnia 2020, Komentarze Możliwość komentowania BEZ ZŁOŚCI MAMY WIĘCEJ RADOŚCI! została wyłączona

1. Zastanówcie się kiedy jesteście smutni, weseli, kiedy się złościcie, płaczecie.

2. Przeczytajcie wiersz:

Lwy

3. Zastanówcie się: Jak postępować, gdy ogarnia nas złość?

Pamiętajcie że emocje nie podlegają ocenie. One się po prostu pojawiają i są. Trzeba je tylko tak przeżywać, żeby nie zranić innych . Zachowywać się w taki sposób, który jest powszechnie akceptowany.

4. Praca plastyczno – techniczna: Gra w emocje.

Wykonajcie planszę i bawcie się w zgadywanie uczuć i emocji lub wykonajcie Jabłuszko emocji

5. W wolnej chwili możecie pokolorować obrazek.

Miłej pracy!! A. J.

Od czwartku 16 kwietnia w Polsce noszenie maseczek jest obowiązkowe – także dla dzieci. Aby Państwu pomóc , znalazłam  bajkę i kolorowanki, które w przyjaznej formie odpowiadają dzieciom na pytani pojawiające się w ich głowach. Bajka jest napisana tak, aby pomóc dzieciom poradzić sobie z najróżniejszymi emocjami, które w obecnej sytuacji mogą przeżywać.

Maseczki dla smokow