BALLADYNA I ALINA

9 Grudzień 2019
Kategoria Aktualności
9 grudnia 2019, Komentarze Możliwość komentowania BALLADYNA I ALINA została wyłączona

Teatr Mały w Manufakturze skusił nas inscenizacją utworu z kanonu lektur szkolnych. Uczniowie klas VIII obejrzeli ,,Balladynę” Juliusza Słowackiego w dość nieoczekiwanej realizacji. Wystarczy wspomnieć o ciekawej scenografii czy wojskowych strojach moro, w których występowali dworzanie z Kirkorem i Balladyną na czele. Tak uwspółcześniona wersja XIX-wiecznej tragedii oraz profesjonalna gra aktorów pozwoliły widzom lepiej zrozumieć ,,historię o żądnej władzy dziewczynie z ludu, która trupami usłała drogę do tronu”.

Przepełniona widownia pokazała, że dobrze zagrana klasyka wcale nie musi być nudna, ułatwia zrozumienie i zapamiętanie trudnych treści lektur szkolnych. Dodatkowo wizyta w teatrze pozytywnie wpływa na poziom naszej kultury.

Komentarze zablokowane.