AKCJA SIANKO WIGILIJNE

22 grudzień 2021
22 grudnia 2021, Komentarze Możliwość komentowania AKCJA SIANKO WIGILIJNE została wyłączona

Sianko, które  kładzie się na wigilijnym stole pod świątecznym obrusem,  symbolizuje ubóstwo, a także skromność w jakim narodził się Jezus Chrystus
W wybranych częściach naszego kraju domownicy w czasie wigilijnej kolacji wyciągają źdźbła siana spod obrusa. Według niektórych przekonań osoba, która wyciągnie najdłuższe i proste źdźbło, będzie miała największe powodzenie w zbliżającym się nowym roku. Z kolei ten, kto wyciągnie spod obrusa połamane i krótkie źdźbło, w kolejnym roku może spodziewać się większych i mniejszych kłopotów. Kiedyś siankiem spod obrusa po wigilijnej kolacji karmiono również zwierzęta, aby chowały się w zdrowiu.
Wolontariusze Szkolnego Koła Caritas wzięli udział w akcji Parafii św. Katarzyny w Poddębicach

Sianko Wigilijne.

Wszystkim, którzy włączyli się w to dzieło Serdecznie Dziękujemy.

Zebrane ofiary zasilą Duszpasterstwo Dzieci i Młodzieży naszej Parafii.