Akcja „Miś Ratownik” zakończona

11 grudzień 2018
11 grudnia 2018, Komentarze Możliwość komentowania Akcja „Miś Ratownik” zakończona została wyłączona

Uczniowie klas I-III z naszej szkoły i ich rodzice z dużym zaangażowaniem włączyli się w akcję pod hasłem „Miś Ratownik”, polegającą na zbiórce pluszowych misiów/niedźwiadków, które zostały przekazane służbom ratowniczym.
Miś Ratownik będzie wręczany przez policjantów, strażaków, ratowników medycznych lub lekarzy dzieciom w sytuacjach, w których zostały one ofiarami lub uczestnikami zdarzeń drogowych. Taki miś nie tylko pozwoli na nawiązanie kontaktu z dzieckiem w sytuacji, gdy często jest ono w szoku, a dookoła niego trwa akcja ratownicza, ale przede wszystkim będzie kojarzył się z domem i ciepłem rodzinnym. Odwrócenie uwagi dziecka od tego co się dzieje dookoła niego poprzez przekazanie mu pluszowego niedźwiadka nie tylko ułatwi wykonanie wobec niego niezbędnych czynności medycznych, ale przede wszystkim wpłynie pozytywnie na sferę psychiczną dziecka.

Organizatorki akcji dziękują wszystkim, którzy ofiarowali  misie.