Akcja ekologiczna „Sprzątanie świata”

5 Październik 2018
5 października 2018, Komentarze Możliwość komentowania Akcja ekologiczna „Sprzątanie świata” została wyłączona

Jak zawsze we wrześniu bierzemy udział w  akcji ekologicznej „Sprzątanie świata”.

W tym roku ruszyła w teren grupa prawie 250 uczniów. Pracowaliśmy wytrwale, a efekty to worki pełne śmieci. Nie stanowią już zagrożenia dla środowiska. Szkoda tylko, że akcja w każdym roku przynosi tak smutne efekty, bo warto by było, żeby wszyscy wreszcie zrozumieli, że śmieci należy wyrzucać w miejscach do tego przeznaczonych. To może być zadanie domowe dla każdego ucznia: Przekonać rodzinę, sąsiadów, znajomych o potrzebie ochrony środowiska, właściwego składowania i segregacji odpadów. Może wówczas wynik następnej akcji to będą puste worki i czysty teren?

Klub Młodego Ekologa

Komentarze zablokowane.