2 LUTEGO - ŚWIĘTA NIETYPOWE

2 luty 2021
2 lutego 2021, Komentarze Możliwość komentowania 2 LUTEGO – ŚWIĘTA NIETYPOWE została wyłączona

Czy wiecie, że 2 lutego obchodzone są m. in.Dzień Pozytywnego Myślenia oraz Dzień Świstaka?
Oto ciekawostki na temat tych Świąt:

Dzień Pozytywnego Myślenia

Jakie jest Twoje dzisiejsze nastawienie do świata?
Mam nadzieję, że spoglądasz na wszystko przez pryzmat różowych okularów.
I tak powinno być, gdyż dziś mamy Dzień Pozytywnego Myślenia (2 luty), którego twórczynią jest Kristen Harrell. Jak zauważył to wieki temu Budda, każdy człowiek staje się tym czym są jego myśli, które mieliśmy i będziemy dopiero mieć. Teza ta jest przedstawiona w teorii przyciągania. Nasz umysł a co za tym idzie myśli działają jak magnez – przyciągają ludzi, zdarzenia. Im jesteśmy bardziej nastawieni pozytywnie tym więcej rzeczy nam się udaje i otaczamy się ludzi wesołymi, dobrymi.
Nasze myśli nie giną, znajdują się we Wszechświecie i wracają do nas jako energia do działania, wypuszczamy je w sposób nieświadomy i dlatego wracają do Nas ze zdwojoną siłą.
Czy nie zdarzyło Ci się, że pesymistyczne nastawienie i złe myśli kłębią się po głowie przez większość dnia? Ciągle wracasz do tego i wracasz i koło się zamyka. Zaczynasz wtedy myśleć, iż wszyscy i wszystko jest przeciwko Tobie. Wiadomo, że każdemu z Nas mogą przytrafić się złe rzeczy: wypadek, śmierć bliskiej osoby, utrata pracy, ale są to czynniki na które nie mamy wpływu. Mamy natomiast wpływ na to jak jesteśmy postrzegani przez ludzi, jaki My sami mamy do nich stosunek oraz jaką energią dysponujemy.
Pozytywne myślenie nie wyklucza smutku, który jest z Nami i będzie zawsze, ale pomaga przejść przez życie, nie załamując się na każdym kroku, dopatrując się sensu i dobra w czym się da.
A więc głowa do góry – myśl pozytywnie a każdy Twój dzień będzie milszy.

Dzień Świstaka

Kto by pomyślał, że taki miły i puszysty gryzoń będzie obchodził swoje święto.
Dla niewtajemniczonych 2 lutego przypada Dzień Świstaka, nazywany również Dniem Świszcza.
Jest to dzień, który ma zwiastować rychłe zakończenie zimy.
Tego dnia – 2 lutego gwiazdą jest nie kto inny jak amerykański świstak o imieniu Phil, mieszkający na stałe w norce, pod korzeniem w Punxsutawney w stanie Pensylwania. Jeśli świstak opuści swoją kryjówkę i zobaczy swój cień – zima nie odpuści przez 6 tygodni, natomiast jeśli cienia nie będzie – możemy się cieszyć, że wiosna jest już tuż – tuż .
W dawnych wierzeniach nie wypuszczano zwierząt z domów, gospodarstw aby nie zobaczyły światła co miało przynieść choroby zwierzyny na wiosennych wypasach.
Amerykanie mają swojego świstaka a my słowika. Według wierzeń jeśli przyleci i zaśpiewa mimo panującej zimy – wiosna nadejdzie szybko. Jeśli nie usłyszymy jego śpiewu – zimna będzie trwała długo.

Samorząd Szkolny klas IV – VIII